fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zuzanna Dąbrowska

Analizy

Kurski ma tumanić i przestraszać

Prezydent robi dobrą minę do złej gry, ale powrót Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa TVP to zły sen Andrzeja Dudy, z którego nie ma jak się obudzić.

Dąbrowska:

Komentarze

Czym się różni wróbelek?

Po wycofaniu z wyścigu prezydenckiego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej możemy wybierać już tylko między różnymi modelami jednego politycznego produktu, jakim jest mniej lub bardziej...

Dąbrowska:

Analizy

Niech już ktoś wygra te wybory

Demokratyczne i wolne wybory udadzą się tylko wtedy, kiedy nikt nie będzie udawał, że własny interes polityczny jest interesem państwa i społeczeństwa.

Dąbrowska:

Opinie Zdrowie

Czy Amerykanie oszukają wirusa?

W tym tygodniu rozpoczęto dostawę półtora miliona fiolek leku antywirusowego Remdesivir do amerykańskich szpitali. To po tym, jak tamtejsza Agencja Żywności i Leków dopuściła...

Komentarze

Państwo musi chronić nauczycieli

Ani minister edukacji, ani minister zdrowia, ani szef rządu nie powiedzieli słowa o bezpieczeństwie dzieci i nauczycieli, ogłaszając termin otwarcia szkół.

Dąbrowska:

Analizy

O obrotach partii Jarosława Gowina

Po kilku tygodniach pandemii szef Porozumienia stał się centralną postacią w polityce. Nie wiadomo, czy pozostanie w tym miejscu, kiedy wirus odejdzie.

Dąbrowska:

Analizy

Czy Platforma zejdzie z piedestału

Polityk to zawód praktyczny, wymagający – tak jak np. zawód stolarza czy szewca – praktycznych umiejętności. A czy ktoś słyszał o szewcu bojkotującym klientów?

Dąbrowska:

Komentarze

Sejm zdalny? Do wszystkiego!

Nie ma wątpliwości, że PiS chce wykorzystać dla siebie pełnię władzy, jaką oddaje mu koronawirus. Ale czy opozycja będzie umiała kiedyś demokrację przywrócić?

Dąbrowska:

Komentarze

Rząd boi się sam siebie

Mateusz Morawiecki

Dyrektywy polityczne z Nowogrodzkiej mogą nie uwzględniać najbardziej nieobliczalnej zmiennej – czynnika ludzkiego.

Dąbrowska:

Analizy

Ludzka ruletka Jarosława Kaczyńskiego

Wola prezesa paraliżuje resztę PiS, a w konsekwencji całą Polskę. W zwyczajnych czasach grozi to polityczną pomyłką. W nadzwyczajnych – to hazard społeczny.

Dąbrowska:

Polityka

Rząd ściga się z senatorami

W piątek Senat uchwalił nowelizację ustawy dotyczącej koronawirusa. Są w niej m.in. rozwiązania pomagające przedsiębiorcom. Rząd chce jednak wyprzedzić izbę wyższą.

Komentarze

Czy Kosiniak-Kamysz dojdzie po swoje

Kandydat ludowców jest jedynym startującym w wyścigu prezydenckim, który jako lekarz może fachowo wypowiadać się o koronawirusie. Jako jedyny kandydat partyjny może też grać...

Dąbrowska:

Analizy

Ludowiec PiS-owi nie przepuści

Od momentu, kiedy jeden z sondaży pokazał, że w II turze Władysław Kosiniak-Kamysz może wygrać z Andrzejem Dudą – konflikt narasta.

Dąbrowska:

Analizy

Palec posłanki Joanny Lichockiej

Joanna Lichocka 13 lutego w Sejmie

PiS umie się mobilizować i wciąż jeszcze głodne jest władzy. Każda porażka jest zamalowywana świeżą farbą i zagadywana w mediach przez zastępy polityków władzy.

Dąbrowska:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA