fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Maciej Rudke

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Banki

UOKiK stawia zarzuty dwóm bankom

Urząd postawił zarzuty Bankowi Handlowemu i Bankowi Pocztowemu. Jego zdaniem nie rozliczają prawidłowo kosztów kredytów konsumenckich spłaconych przed terminem i nie zwracają...

Finanse

Polacy niechętni funduszom inwestycyjnym

Tylko 6 proc. Polaków inwestuje w fundusze, a 17 proc. jest zdania, że dają one wysokie zyski –wynika z badań. Prawie połowa wycofuje środki, gdy inwestycja traci na wartości.

Finanse

PZU wypłaci ekstradywidendę?

Ubezpieczyciel ocenia, że jego wysokie współczynniki wypłacalności powodują, że może myśleć o podzieleniu się zyskiem z akcjonariuszami. Celem spółki jest wypłata także...

Banki

BOŚ na plusie

Bank Ochrony Środowiska zanotował w III kwartale dodatni wynik netto, w czym pomogły mu niskie odpisy i silny wynik z opłat i prowizji.

Banki

Co dalej z dywidendami banków?

Powrót kredytodawców do dzielenia się zyskiem pomógłby ich notowaniom. Ze stanowiska KNF wynika jednak, że trudno liczyć na sowite wypłaty.

Finanse

Wielkie wyzwania przed bankami

W piątek odbędzie się Kongres Prawa Bankowego i Technologii Finansowych, podczas którego eksperci od prawa, bankowości i biznesu dyskutować będą o dynamicznie zmieniającej się...

Banki

Jest nowy prezes BOŚ

Wojciech Hann, związany ostatnio z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, pokieruje zarządem Banku Ochrony Środowiska.

Banki

Pekao przewyższył oczekiwania

Zysk netto Banku Pekao okazał się wyższy od prognoz dzięki niższym od oczekiwanych kosztom operacyjnym oraz odpisom kredytowym. Przychody jednak wyraźnie spadły.

Banki

Alior powyżej oczekiwań

Niższe odpisy kredytowe, pomimo wzrostu kosztów działania, pomogły bankowi wrócić do dodatniego wyniku netto i przekroczyć nieco oczekiwania rynkowe.

Banki

PKO BP zgodnie z oczekiwaniami

Lider polskiego sektora bankowego zanotował niższy zysk niż rok temu ze względu na spadek wyniku odsetkowego po cięciu stóp procentowych i spory wzrost rezerw.

Banki

Banki złagodzą politykę kredytową?

Banki przewidują w końcówce tego roku łagodzenie polityki kredytowej i niewielki wzrost popytu we wszystkich kategoriach kredytów dla firm i gospodarstw domowych. Pandemia może...

Banki

KNF nie zignoruje sprawy Idei i Getinu

Komisja Nadzoru Finansowego może przy innych decyzjach wziąć pod uwagę okoliczności dotyczące nieodwołania Leszka Czarneckiego przez walne zgromadzenia Getin Noble i Idea Banku.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA