fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Hołownia: Wybory 10 maja? Wybór prezydenta będzie nielegalny

tv.rp.pl
- Jeżeli wybory odbędą się 10 maja, to będzie wiadomo, że prezydent został wybrany nielegalnie, bo wybory nie będą równe ani powszechne – mówi Szymon Hołownia niezależny kandydat na prezydenta, w rozmowie z Michałem Kolanko.

W rozmowie z Michałem Kolanko, Szymon Hołownia, niezależny kandydat na prezydenta RP, zapytany o to jak ocenia pomysł powszechnego głosowania korespondencyjnego w wyborach na prezydenta RP, odpowiedział, że ten pomysł to ruch „techniczno-taktyczny mający na celu pokazanie siły Jarosława Kaczyńskiego”.

- To jest techniczno-taktyczne zagranie, które ma pokazać, że Jarosław Kaczyński jest w grze, że walczy o władzę i będzie w stanie wykiwać opozycję parlamentarną – skomentował Hołownia. Doda również, że ustawa nie będzie mogła zostać uchwalona na czas ze względu na Senat.

- Wiadomo, że Senat może zablokować tę ustawę na 30 dni, więc technicznie nie da się tego wprowadzić w życie, bo terminy się nie zgodzą i te wybory i tak będzie trzeba przesunąć – ocenił Hołownia.

Zdaniem niezależnego kandydata na prezydenta, wybory powinny zostać przełożone ze względu na dobro obywateli. - Przesuwać wybory powinniśmy w ostateczności, ale dziś jesteśmy właśnie w ostateczności: nie interesuje mnie to, czy Andrzej Duda zostanie wybrany na następną kadencję, tylko to, ilu Polaków mogłoby zarazić się w komisjach wyborczych – podsumował Hołownia.

Szymon Hołownia odniósł się również do tzw. tarczy antykryzysowej uchwalonej przez Sejm. - Pakiet antykryzysowy jest dziurawy jak sito i oferuje ludziom 5 tysięcy pożyczki, jeżeli spełnią 50 różnych kryteriów. Albo dostaną  raz 2 tysiące złotych, bo na to stać polskie państwo - i nic więcej – skomentował Hołownia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA