fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Platforma w Koalicji Polskiej? Halicki: to przedwczesne

Fotorzepa / Jerzy Dudek
Jeden blok w wyborach do parlamentu będzie dla opozycji korzystniejszy niż dwa - stwierdził w rozmowie z radiową Jedynką europoseł PO Andrzej Halicki.

Wciąż nie wiadomo, jak Platforma Obywatelska zamierza startować w jesiennych wyborach parlamentarnych. - Ustalimy to w najbliższych dniach - zadeklarował Halicki. Czy będzie kolejna Koalicja Europejska? - Uważam, że to ma sens, natomiast zdecydują o tym poszczególne podmioty - powiedział europoseł PO. Jak mówił, trwają rozmowy "w kilku środowiskach", a PO najbliższa jest uzyskania odpowiedzi od środowisk lewicowych.

Według Andrzeja Halickiego istnieje szansa, że opozycja wystartuje w wyborach w ramach dwóch bloków - socjaldemokratycznego i chadeckiego. W takim przypadku Platforma znalazłaby się w koalicji chadeckiej. - W takim ugrupowaniu jesteśmy w Parlamencie Europejskim, najbliższym nam jest PSL - mówił polityk.

Na pytanie, czy to oznacza że Platforma znajdzie się w tworzonej przez ludowców Koalicji Polskiej, Halicki zaapelował, by tego tak nie nazywać, "bo to przedwczesne".

Źródło: Program Pierwszy Polskiego Radia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA