fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Czarne chmury nad Wimbledonem

AFP
Wiele wskazuje, że najważniejszy tenisowy turniej nie odbędzie się w tym roku. Organizatorzy Wimbledonu o swojej decyzji mają poinformować w środę.

To jedyny wielkoszlemowy turniej rozgrywany na nawierzchni trawiastej. Z powodu pogody w Londynie nie jest możliwe przeniesienie go na jesień (pierwotny termin to 29 czerwca – 12 lipca), bo wtedy zbyt często pada deszcz, a dach jest tylko nad kortem centralnym i kortem nr 1. W związku z tym turniej nie zostanie przełożony, lecz po prostu odwołany.

Powiedział o tym stanowczo w wywiadzie dla francuskiego dziennika sportowego „L'Equipe" wiceprezes Niemieckiej Federacji Tenisowej Dirk Hordorff. Jego zdaniem decyzja już zapadła.

Hordorff podkreślił również, że w środowisku tenisowym fatalne wrażenie zrobiło to, w jaki sposób Francuzi, nie konsultując tego z nikim, przełożyli na jesień turniej Roland Garros. Anglicy mieli zachować się zupełnie inaczej.

Jeśli Wimbledon w tym roku rzeczywiście miałby się nie odbyć, oznaczałoby to zapewne skasowanie całego sezonu na trawie.

Jedynym tegorocznym turniejem wielkoszlemowym, który wciąż pozostaje w kalendarzu w niezmienionym terminie, jest US Open (Nowy Jork, 31 sierpnia – 13 września).

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA