fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

UNWTO ogłasza konkurs na ratowanie turystyki

Fot. www.unwto.org
Światowa Organizacja Turystyki szuka rozwiązań, które mogłyby zmniejszyć negatywny wpływ epidemii koronawirusa na turystykę. I prosi o zgłaszanie ich do konkursu.

Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) ogłosiła konkurs dla przedsiębiorstw i start-upów, który ma wyłonić najlepsze pomysły na ratowanie turystyki. Oczekuje, że zaproponowane rozwiązania pomogą turystom, przedsiębiorcom i władzom. Mają one dotyczyć trzech obszarów:

1. Zdrowie (środki bezpieczeństwa, metody dezynfekcji, wczesne wykrywanie);

2. Prosperity (aplikacje, ekonomia współdzielenia, gospodarka o obiegu zamkniętym, zarządzanie przychodami, przywrócenie popytu, inwestycje);

3. Kierunki turystyczne (zarządzanie kryzysowe, „odświeżenie” marki, odzyskanie zaufania turystów).

Kapituła konkursu będzie premiować między innymi innowacyjność, przemyślany biznesplan i możliwość zastosowania rozwiązania w wielu krajach.

Najlepsze propozycje znajdą się w cyfrowej broszurze, która trafi do władz turystycznych ponad 150 krajów. Ich autorzy będą mogli je przedstawić podczas prezentacji z udziałem sekretarza generalnego UNWTO Zuraba Pololikashviliego. Zostaną one także włączone do tak zwanej sieci innowacji UNWTO, z której korzysta ponad 6,5 tysiąca przedsiębiorstw turystycznych, instytucji publicznych i placówek edukacyjnych.

Propozycje można zgłaszać poprzez formularz pod adresem: www.unwto.org/healing-solutions-tourism-challenge, do 15 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 kwietnia.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA