fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

Skoczkowie wracają na igielit

materiały prasowe, Paweł Skraba
Przed skoczkami narciarskimi są jeszcze dwa konkursy letnio-jesiennego cyklu FIS Grand Prix. Pierwszy już w tę niedzielę w Hinzenbach, drugi za tydzień w Klingenthal. Z Polski jedzie na nie mocna siódemka z Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim

Trener kadry Michał Doležal uznał, że po sierpniowych skokach w Zakopanem, krótkim urlopie i kilku pracowitych tygodniach treningów reprezentacji, znów przyszedł czas na sprawdziany dla najlepszych. Na przedostatnie zawody na niedużej skoczni (HS-90) w Hinzenbach powołał zatem znaną piątkę z kadry A: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego i Macieja Kota oraz parę z kadry B: Pawła Wąska i Aleksandra Zniszczoła.

W Hinzenbach pojawi się wielu mocnych skoczków, przede wszystkim z Austrii, wśród nich Michael Hayboeck, zawodnik miejscowego klubu UVB, także Stefan Kraft i Gregor Schlierenzauer (zabraknie tylko kontuzjowanego Daniela Hubera). Przylecą również silni Japończycy, z Ryoyu Kobayashim, który efektownie wygrał dwa sierpniowe konkursy FIS Grand Prix na igielicie w Hakubie.

Skoczkowie japońscy zdecydowanie zdominowali w tym roku klasyfikację letnich skoków, liderem jest Yukiya Sato, który wyprzedza Słoweńca Timiego Zajca oraz trzech swych kolegów z reprezentacji: Naoki Nakamurę, Keiichi Sato i Ryoyu Kobayashiego. Zajc nie będzie jednak bronił w Hinzenbach dobrej pozycji.

Najlepsi Polacy, po raczej szkoleniowym traktowaniu skoków na igielicie, nie zajmują wysokich miejsc, najwyżej jest Kubacki – ósmy. Interesujące jest jednak to, czy na małej austrackiej skoczni zaczną już straszyć rywali zapowiadanymi przez Adama Małysza znaczącymi usprawnieniami technicznymi sprzętu.

Program skoków FIS Grand Prix w Hinzenbach zaczyna się od sobotniego oficjalnego treningu (16.30), po którym od 18.30 rozegrane zostaną kwalifikacje. Niedzielny konkurs indywidualny rozpocznie się o 15.30 (seria próbna godzinę wcześniej). Transmisje z zawodów zapowiedziały stacje TVP Sport i Eurosport.

> Klasyfikacja FIS Grand Prix: 1. Y. Sato (Japonia) 244 pkt.; 2. T. Zajc (Słowenia) 236; 3. N. Nakamura 225; 4. K. Sato 210; 5. R. Kobayashi (wszyscy Japonia) 200; 6. K. Geiger (Niemcy) 192; 7. J. Klimow (Rosja) 175; 8. D. Kubacki 160;...12. K. Stoch 112; 18. P. Żyła 85; 20. A. Zniszczoł 82; 22. J. Wolny 77; 24. P. Wąsek 74; 27. M. Kot (wszyscy Polska) 63.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA