fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

99-latce skradziono oszczędności. Internauci zebrali 400 tys. złotych

Fotorzepa/ Łukasz Solski
99-letnia pani Ewa została w ubiegłym tygodniu okradziona w swoim mieszkaniu. Złodzieje zabrali jej wszystkie oszczędności. Na pomoc przyszli internauci, którzy zebrali już ponad 440 tys. złotych.

Do mieszkania Ewy Bebek z Bialska-Białej została w ubiegłym tygodniu okradziona przez nieznanych sprawców. Młoda para weszła do jej mieszkania pod pretekstem poinformowania o planowanym remoncie. 

Kobieta chciała dopytać o to sąsiadów, jednak włamywacze nie pozwolili jej wyjść z mieszkania. Spędzili z nią około 40 minut. Gdy 99-latka została wypuszczona z łazienki, zobaczyła, że jej mieszkanie zostało splądrowane. Łupem złodziei padły wszystkie oszczędności właścicieli, czyli ok. 4 tys. złotych.

Na pomoc starszej kobiecie przyszli internauci. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Zebrano już ponad 440 tys. złotych. Organizatorzy poinformowali, że odwiedzili sklep, w którym kobieta robi zakupy. Nie będzie musiała już nigdy więcej za nie płacić, ponieważ otrzymała kartę przedpłaconą.

Zbiórka pieniędzy dostępna jest pod tym adresem.

Oszustów poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawców można kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, 33 825 0103, nr alarmowy 112, adres e-mail: kp1@bielsko.ka.policja.gov.pl

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA