fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Warszawa: "Nieuczciwe posądzanie policjantów". Opublikowano nagranie

AFP
Komenda Stołeczna Policji opublikowała nagranie z piątkowych zdarzeń na Krakowskim Przedmieściu. "Jako stołeczni policjanci jesteśmy bardzo tolerancyjni, jednak jest od tego jeden wyjątek. Nigdy nie będziemy tolerować łamania prawa" - przekazano.

W piątek na Krakowskim Przedmieściu w centrum stolicy doszło do protestu przeciwko decyzji sądu o dwumiesięcznym areszcie dla „Margot” z kolektywu Stop Bzdurom.

Policja zatrzymała 48 osób. Wobec zatrzymanych osób policja prowadzi czynności związane z uszkodzeniem radiowozu, znieważeniem funkcjonariuszy i agresywnym zachowaniem. 

Politycy opozycji wytykają policji brutalność i nieprzestrzeganie procedur. Lewica domaga się powołania specjalnej komisji ws. piątkowych zajść w stolicy na tle aresztowania aktywisty o pseudonimie Margot. W tej sprawie politycy Lewicy zwrócili się już do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Czytaj także:

Trzaskowski: To przypomina metody znane z poprzedniej epoki

Zatrzymania w Warszawie. Politycy interweniowali na komisariatach

Bodnar podjął działania w sprawie zatrzymań w Warszawie

Ziobro: Nie sądziłem, że dojdzie do takich czasów w Polsce

W związku z oskarżeniami pod adresem policji, KSP opublikowała nagranie z perspektywy „oczu” policjantów. 

"Jego celem nie jest obraza kogokolwiek, a jedynie prezentacja przyczyn naszych działań. Jako stołeczni policjanci jesteśmy bardzo tolerancyjni, jednak jest od tego jeden wyjątek. Nigdy nie będziemy tolerować łamania prawa" - wyjaśniono.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA