fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Prof. Strzembosz apeluje do premiera Morawieckiego o odwołanie Ziobry

prof. Adam Strzembosz
rp.pl
Były pierwszy prezes Sądu Najwyższego profesor Adam Strzembosz apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Historia tego panu nie zapomni - mówi.

Kilkuminutowe nagranie pojawiło się na kanałach społecznościowych akcji Wolne Sądy. - Panie premierze, w sposób stanowczy i zdecydowany zwracam się do pana o odwołanie pana Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości - mówi prof. Adam Strzembosz.

- Nie tylko dlatego, że pod jego bokiem działała grupa, właściwie przestępcza, bo ujawniająca niedostępne materiały personale i dokonująca hejtu o znamionach zniesławienia, na której czele stał wiceminister sprawiedliwości, którego pan powołał - kontynuuje były pierwszy prezes Sądu Najwyższego.

Czytaj także: Prof. Adam Strzembosz: Ziobro musi ponieść konsekwencje

- Pan minister Ziobro odpowiada za nominacje na wysokie stanowiska sędziowskie często ludzi sfrustrowanych, gotowych na wszelkie kompromisy moralne dla uzyskania wysokich stanowisk - uważa Strzembosz.

- Proszę pana premiera o możliwe niezwłoczne odwołanie pana ministra Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Przecież jest pan historykiem, a historia tego panu nie zapomni - zakończył.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA