fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Donald Trump ułaskawił ponad 70 osób. Na liście były doradca Steve Bannon

Donald Trump
AFP
Prezydent Donald Trump, na kilka godzin przed zakończeniem swojej kadencji, zdecydował się ułaskawić swojego byłego doradcę Steve Bannona.

Lista ułaskawionych przez prezydenta Donalda Trumpa osób został opublikowana przez Biały Domu. Oprócz byłego współpracownika, na liście znaleźli się m.in. muzycy Lil Wayne i Kodak Black oraz były burmistrz Detroit Kwame Kilpatrick.

Bannon wraz z trzema innymi osobami jest oskarżony o zdefraudowanie ok. miliona dolarów datków w ramach kampanii, której celem miało być gromadzenie środków na budowę obiecanego przez Trumpa muru na granicy z Meksykiem.

Sprawa przeciw Bannonowi toczy się od sierpnia.

Drogi Bannona i Trumpa rozeszły się po tym jak Michael Wolff w swojej książce „Ogień i furia: wewnątrz Białego Domu Trumpa" zacytował byłego głównego stratega Białego Domu mającego twierdzić, że córka Trumpa, Ivanka, jest "głupia jak but", a jego syn, Donald Trump Jr. zachował się "zdradziecko" spotykając się z Rosjanami.

Trump wydał potem długie oświadczenie stwierdzając, że Bannon "postradał zmysły". - Nie ma nic wspólnego ze mną, ani moją prezydenturą - przekonywał wówczas.

Jednak przed wyborami prezydenckimi z 3 listopada Bannon zaoferował Trumpowi swoją pomoc. Po wyborach wspierał też twierdzenia prezydenta, że wybory zostały sfałszowane.

Jeden z doradców Trumpa w rozmowie z CNN stwierdził, że w ostatnim czasie Trump i Bannon kontaktowali się ze sobą.

Bannon był uważany za jednego z architektów zwycięstwa Trumpa w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Źródło: CNN/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA