fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Mateusz Morawiecki: Wydaje się, że jest szalone? To jest możliwe

Fotorzepa/ Roman Bosiacki
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z mieszkańcami Żywca. - Bracia Golcowie mają taką piosenkę „Crazy is my life”. Nawet jak wam się wydaje, że czasem jest to szalone co się dzieje teraz, że to jest niemożliwe, to uwierzcie, że jest to możliwe i można jeszcze więcej - powiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki wrócił do zaprezentowanej przez PiS obietnicy podniesienia płacy minimalnej. W przyszłym roku ma być to 2600 zł, a kolejne cele to 3000 zł i 4000 zł.

- Do tej pory taki był los Polski, że ktoś inny często konsumował owoce wzrostu, taki był model gospodarczy. My ten model zmieniliśmy razem z solidarnością - powiedział premier.

Gospodarka i społeczeństwo to jest jedno, wszyscy jedziemy na jednym wózku - dodał. - My podnosimy płacę minimalną. I to nam wypominają, bo są jeszcze zanurzeni w przeszłości, w tych swoich pożółkłych karteczkach neoliberałów. My jednak prowadzimy gospodarkę inaczej: inwestycje, rozwój, ale też solidarność, praca i rodzina. To są nasze najświętsze wartości - kontynuował.

Premier apelował do wyborców PiS, aby mobilizowali inne osoby do głosowania. - Wcześniej też trzeba się zmobilizować, rozmawiać, dyskutować, przytaczać przykłady, o których też dzisiaj mówiłem - np. o naszych nowych funduszach – modernizacji szkół, szpitali, obwodnic, czystego powietrza - powiedział.

Na koniec spotkania premier wspomniał o tym, że niedaleko urodzili się bracia Golcowie, którzy wyprodukowali piosenkę "Crazy is my life". 

- Czasem się wydaje, że to co się dzieje teraz jest szalone. Że jest nie możliwe. Uwierzcie! To jest możliwe i można jeszcze więcej. A więc uwierzmy w Polskę! Uwierzmy w siebie! Uwierzmy w Polaków! - powiedział Morawiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA