fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Sawicki: Dwa bloki opozycji - i PiS nie będzie sam rządził

- Co najmniej dwa bloki opozycyjne są w stanie doprowadzić do tego, że PiS nie przekroczy 35 proc. i nie będzie miało żadnej możliwości samodzielnego rządzenia - mówił w Onecie poseł PSL Marek Sawicki.

Sawicki poinformował w rozmowie z Onetem, że prawdopodobnie w sobotę PSL podejmie decyzję ws. tego, w jakiej formule PSL pójdzie do wyborów parlamentarnych.

- Błędnym myśleniem jest, że opozycja może być jakimkolwiek monolitem. Monolity buduje się do rządzenia, a nie do opozycji - mówił Sawicki.

Polityk PSL podkreślał, że model, w którym jeden lider "zbiera całą opozycję i ta opozycja wygra", to "anglosaski dwubiegunowy model sceny politycznej". Dodał, że w Polsce być może takiego modelu nigdy nie będzie.

Sawicki mówił też, że "każda z grup opozycyjnych musi wykreować własnego lidera". - Liderem grupy ludowo-konserwatywnej jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Liderem grupy - dodał.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PSL startował wraz z PO, SLD, Nowoczesną, Inicjatywą Polską i Zielonymi w ramach Koalicji Europejskiej i zdobył trzy mandaty w PE. Przed jesiennymi wyborami do parlamentu PSL skłania się do startu we własnym bloku, bardziej prawicowym.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA