fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Tajwan: Szczepionkę z Chin przyjęłoby 1,3 proc. mieszkańców wyspy

Tajpej
Adobe Stock
60,3 proc. Tajwańczyków przyjęłoby szczepionkę na COVID-19 oferowaną przez władze wyspy - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie magazynu "Global Views Monthly".

Tajwan uważany jest za przykład kraju najskuteczniej walczącego z pandemią - na zamieszkiwanej przez 24 mln osób wyspie wykryto jak dotąd 942 zakażenia. Zmarło 9 osób chorych na COVID-19.

Administracja prezydent Tajwanu, Tsai Ing-wen, zawarła umowy na dostarczenie Tajwanowi 20 mln dawek szczepionek na COVID-19, z opcją na dostarczenie kolejnych 25 mln - podało Tajwańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób. Ok. 20 mln dawek szczepionek ma być wyprodukowanych na Tajwanie.

Szczepienia na COVID-19 na Tajwanie mają rozpocząć się w marcu.

Z sondażu w "Global Views Monthly" wynika, że zaszczepić na COVID-19 chce się 60,3 proc. respondentów - z czego najwięcej (65,3 proc.) w grupie wiekowej 18-29 lat. Zaszczepić na COVID-19 chce się blisko 80 proc. zatrudnionych w transporcie publicznym.

92,2 proc. ankietowanych uważa, że priorytet przy szczepieniach powinni mieć pracownicy ochrony zdrowia, urzędnicy i osoby należące do grup ryzyka.

54,8 proc. respondentów chcących się zaszczepić chciałoby zaszczepić się szczepionką opracowaną na Tajwanie. 1,3 proc. ankietowanych przyjęłoby szczepionkę opracowaną w Chinach.

Z badania wynika też, że spośród osób, które nie chcą przyjąć szczepionki, 55 proc. to osoby w wieku 50 lat i więcej. Ponad połowa osób, które nie chcą się zaszczepić na Tajwanie deklaruje, że nie zaszczepiłoby się nawet, gdyby szczepionce nie towarzyszyły żadne efekty uboczne.

Sondaż przeprowadzono między 4 a 7 lutego na grupie 1 145 pełnoletnich mieszkańców Tajwanu.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA