fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Galerie handlowe czynne od lutego? Kraska: Być może

Waldemar Kraska
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Wszystkie decyzje, które podejmujemy, a takie decyzje będą podjęte także na początku przyszłego tygodnia, będą bardzo rozważne - powiedział w Radiu ZET wiceminister Waldemar Kraska, pytany o możliwe terminy łagodzenia rygorów pandemicznych.

Wiceszef resortu zdrowia mówił w Radiu ZET o dalszych planach na walkę z pandemią.

Tłumaczył, że obecnie, biorąc pod uwagę dzienną liczbę zakażeń koronawirusem i zgony z powodu Covid-19, sytuacja jest "bardzo stabilna".

Dlatego nie jest wykluczone, ze na początku lutego niektóre rygory zostaną złagodzone, ale, jak podkreślił Kraska, wszystkie decyzje z tym związane będą podejmowane "bardzo rozważnie".

Wiceminister tłumaczył, że włada uważnie obserwuje sytuację u sąsiadów Polski - w Niemczech, Czechach czy na Słowacji, które walczą z trzecią już falą koronawirusa.

- Podchodzimy z wielką ostrożnością i myślimy, żeby nie przegapić tego momentu, kiedy u nas może być podobna sytuacja - mówił Waldemar Kraska.

Wiceminister przypuszcza, że jako pierwsze wprowadzone zostaną ulgi dla "szeroko rozumianego" handlu.

- Być może galerie handlowe od lutego będą uruchomione, a w przyszłości na pewno pozostała część będzie w jakimś innym reżimie sanitarnym - mówił Kraska.

Nie zanosi się natomiast w najbliższym czasie na otwarcie lokali gastronomicznych. Polityk tłumaczył, że o ile w galeriach handlowych możliwe jest przestrzeganie zasad - utrzymanie dystansu i noszenie maseczek, o tyle jest to praktycznie niemożliwe np. w restauracjach, gdzie przebywamy dłużej, zdejmujemy maseczkę i najczęściej przebywamy nie z tymi, z którymi mieszkamy.

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA