fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hiszpania: Dymisja szefa Sztabu Obrony. Zaszczepił się poza kolejką

Miguel Angel Villaroya
Miguel Angel Villaroya
CC 4.0/Coluna990
Najwyższy rangą hiszpański generał Miguel Angel Villaroya podał się w sobotę do dymisji po zarzutach dotyczących przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi poza kolejnością.

Minister obrony Margarita Robles poprosiła generała Miguela Angela Villaroyę, szefa Sztabu Obrony, o wyjaśnienia po piątkowych doniesieniach mediów, że przyjął on szczepionkę.

W oświadczeniu w sprawie jego dymisji Ministerstwo Obrony wskazało, ale nie stwierdziło jednoznacznie, że Villaroya poddał się szczepieniu. Generał "nigdy nie zamierzał korzystać z bezpodstawnych przywilejów, które zaszkodziły wizerunkowi sił zbrojnych i poddały w wątpliwość honor generała" - przekazano.

Ministerstwo dodało, że Villaroya "podjął decyzje, które uważał za słuszne", ale które "zaszkodziły publicznemu wizerunkowi Sił Zbrojnych".

Na początku pandemii Villaroya reprezentował wojsko na codziennych odprawach dla mediów, gdzie szczegółowo opisywał, jak żołnierze pomagali w domach opieki i opiekowali się starszymi mieszkańcami.

W piątek w Hiszpanii odnotowano 42 885 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Łącznie potwierdzono 2 499 560 przypadków, zmarło 55 441 chorych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA