fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Prezydent Przemyśla: Bramy cmentarzy pozostaną otwarte

AFP
Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun poinformował, że w najbliższych dniach bramy miejskich cmentarzy pozostaną otwarte. Zapewnił mieszkańców, że nie zostaną ukarani mandatami za wejście na teren cmentarza.

W piątek po południu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 1 października, 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte.2

- Nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach wiele osób poniosło śmierć - stwierdził premier.

Oświadczenie w sprawie wydanego rozporządzenia opublikował prezydent Przemyśla.

Tak! Prawdą jest że w dniu wczorajszym tj. 30 października 2020 wydano rozporządzenie, które w §28a mówi: "Od dnia 31 października 2020r. do dnia 2 listopada 2020r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych" - napisał Wojciech Bakun.

"Obowiązuje więc zakaz wstępu na cmentarze, chyba że udają się Państwo na pogrzeb lub CZYNNOŚCI Z NIM ZWIĄZANE! Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy (choćby ze względu na odbywające się pogrzeby)" - poinformował.

Prezydent zapowiedział, że w najbliższych dniach bramy cmentarza pozostaną otwarte. 

"Pojawiały się również w Państwa pytaniach obawy czy Straż Miejska "będzie karać". Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie" - zapewnił.

Bakun poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie przedyskutowany temat osób, które wykupiły miejsca na handel pod cmentarzami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA