fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Gowin nie głosował "za" Ziobrą. Brejza nie głosował "przeciw"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W głosowaniu nad wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry, w którym przeciw dymisji ministra sprawiedliwości zagłosowało 240 posłów, a za było 174 udziału nie wzięło 39 parlamentarzystów - w tym 15 z klubu PO-KO i 10 z klubu PiS.

Ziobrę poparli wszyscy biorący udział w głosowaniu posłowie PiS, przeciw byli wszyscy głosujący członkowie klubów PO-KO i PSL-Koalicja Polska.

Spośród posłów opozycji za pozostaniem Ziobry na stanowisku zagłosowało dwóch posłów Kukiz'15 (Łukasz Rzepecki i Barbara Chrobak), pięciu posłów niezrzeszonych (w tym m.in. były członek klubu PiS Stanisław Pięta i Marek Jakubiak), jeden poseł koła UPR (Jerzy Kozłowski) oraz dwóch posłów koła Wolni i Solidarni (Jarosław Porwich i Małgorzata Zwiercan).

Wśród posłów PiS, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu był m.in. wicepremier Jarosław Gowin, szef KPRM Michał Dworczyk, były minister środowiska Jan Szyszko, Adam Lipiński i Dominik Tarczyński.

Spośród posłów klubu PO-KO w głosowaniu nie wziął udziału m.in. szef sztabu wyborczego PO Krzysztof Brejza.

W klubie PSL-KP w głosowaniu nie wziął udziału m.in. Eugeniusz Kłopotek.

Wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry złożyła Platforma Obywatelska. Wniosek miał związek z ujawnioną przez Onet aferą w Ministerstwie Sprawiedliwości, której negatywnym bohaterem był były już wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA