fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Oszuści wysyłają fałszywe wezwania do zapłaty za prąd

Shutterstock
PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi e-mailami wzywającymi klientów do zapłaty za prąd i gaz. Są tak podobne do prawdziwych, że można się nabrać.

PGE Obrót ostrzegło swoich klientów, by uważali na fałszywe wiadomości wysyłane przez oszustów, którzy próbują wyłudzić od nich pieniądze wzywając do uregulowania rzekomych należności. E-maile wysyłane są z dwóch adresów: pge@rozliczenia.pl i pge@rachunki.pl, a podpisuje się pod nimi niejaki Michał Sajewicz. Prawdopodobnie jednak nie jest to prawdziwa tożsamość nadawcy, a za groźnymi e-mailami może stać zorganizowana grupa oszustów. 

Czytaj także: W końcu jest dokument o rekompensatach za ceny prądu 

Wiadomości wzywają klientów do nieuregulowania wskazanych na fakturze należności za prąd czy gaz, a za brak zapłaty grożą konsekwencjami windykacyjnymi. Są do nich również załączone niebezpieczne pliki, które mogą zawierać wirusy. Spółka PGE Obrót dowiedziała się o podszywających się pod nią oszustach od klientów. Zgłoszenia dotyczące fałszywych e-maili napływały do niej już od jakiegoś czasu z całej Polski.

„Zwracamy się do naszych Klientów i Pracowników o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia Państwa rodzinom i znajomym. Prosimy również o nieotwieranie załączonych do wiadomości plików oraz niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji” – pisze PGE Obrót na swojej stronie internetowej. 

Firma prosi klientów, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, o kontakt z infolinią: (+48) 422 222 222. Przypomina również, że uczestniczy co roku w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pt. „Sprawdź, kto sprzedaje Ci energię”, której zadaniem jest ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku. Oprócz tego PGE Obrót prowadzi własne akcje informacyjne doradzające klientom, jak nie dać się oszukać i przypominające o prawach konsumentów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA