fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Trzecia fala koronawirusa. Ministerstwo zdrowia Iranu ostrzega

AFP
Liczba osób zakażonych nowym koronawirusem, które zmarły w Iranie, przekroczyła 25 tysięcy - ogłosił miejscowy resort zdrowia, ostrzegając przed trzecią falą epidemii.

W ciągu ostatnich 30 dni w Iranie stwierdzono 80 tys. nowych przypadków SARS-CoV-2, a pięć tysięcy osób zakażonych zmarło.

Jak poinformowała rzeczniczka resortu zdrowia Sima Lari, od wybuchu epidemii w Islamskiej Republice Iranu badania potwierdziły zakażenie u ponad 436 tys. osób, a liczba zgonów wynosi 25 015.

Zdaniem irańskiego ministerstwa zdrowia, trzecia fala koronawirusa w kraju jest tylko kwestią czasu.

Powołując się na ekspertów ds. zdrowia agencja dpa pisze, że z uwagi na wąskie gardła w systemie ochrony zdrowia trzecia fala będzie dla mieszkańców Iranu groźniejsza niż dwie pierwsze. Sytuacja ma być krytyczna szczególnie w dużych miastach, zwłaszcza w trzynastomilionowym Teheranie.

W obliczu szybszego wzrostu liczby przypadków SARS-CoV-2 prezydent Hassan Rouhani, który wcześniej oceniał, że wprowadzanie ogólnokrajowej blokady nie jest najlepszym rozwiązaniem długofalowego problemu, jakim jest epidemia, powiedział, że w przypadku nowej fali zakażeń władze będą zmuszone przywrócić część zniesionych już restrykcji mających powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Źródło: rp.pl / dpa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA