fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Epidemia wraca do Francji. Najwięcej zakażeń od kwietnia

AFP
Francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby odnotowano 2524 nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższy wynik od czasu złagodzenia obowiązujących w kraju obostrzeń.

Łącznie od początku epidemii we Francji zakaziło się 206 696 osób. Średnio w ciągu ostatniego tygodnia doszło do 1810 nowych zakażeń, co stanowi najwyższy wynik od 24 kwietnia, gdy epidemia panowała na terenie niemal całego kraju, a obywateli musieli przestrzegać ścisłych ograniczeń.

Średnia siedmiodniowa, która 1 kwietnia osiągnęła poziom 4 537 zakażeń, od dwóch tygodni utrzymuje się na poziomie powyżej 1000, a wskaźnik zakażeń wzrasta, ponieważ miliony Francuzów podróżują w okresie wakacyjnym, a przepisy nie zawsze są przestrzegane w miejscach o dużej gęstości zaludnienia.

Rzecznik rządu powiedział w środę, że będą stopniowo zwiększane kontrole policji, aby mieć pewność, że ludzie noszą maski tam, gdzie jest to obowiązkowe i zachowują dystans społeczny.

Mimo gwałtownego wzrostu zakażeń, liczba osób przebywających w szpitalach nadal spada i zmniejszyła się o 121 do 4.891, po raz pierwszy od 19 marca spadła poniżej 5000. 14 kwietnia osiągnęła rekordowo wysoki poziom 32 292.

Spadła również liczba osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii. Wynosi obecnie 379. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA